מטר פתרונות פיננסים

דוגמה לפתרון מימון לעסקת נדל"ן

זוג + 3, זכו בדירת 3 חדרים במחיר למשתכן במשרת ציון. במחיר של 1,030,000 ₪. לזוג היה הון עצמי לשלם את ה 10% הנדרשים. האשה עצמאית בתחום של הקוסמטיקה, מרוויחה יפה. הבעיה היא עם הבעל… הבחור למרות ואולי בגלל גילו הצעיר, הקים חברה, השותף שלו עקץ אותו והוא היה לפני פשיטת רגל – מציאות שאף בנק לא יתן לו משכנתא. מה עושים??
כאן התגייסה המשפחה והזוג הצליח לגייס ממנה, 700,000 ₪, חלקן באמצעות הלוואות עזרה לבני משפחה שארגנו להם דרך משכנתא על הדירות שלהם. ועוד הלוואת סולו של 130,000 ₪ שהאשה לקחה מחשבון הבנק שלה. הזוג "נחנק" חודשית מהחזר ההלואות לבנק ולמשפחה ורוצה הסדיר את המצב שלו.
הבעל הצליח לסלק את חובותיו, הגיע להפטר מול הבנקים (ניצל פשיטת רגל) והתחיל לעבוד כשכיר. עדיין הבנקים בקשו להמתין חצי שנה, עד שהסכימו להסתכל עליו.
יש להם עכשיו יתרה לשלם של כ 100,000 ₪ ועוד החזר למשפחה ולבנק.
הפתרון – משכנתא מהבנק + הלוואה לכל מטרה להחזרים למשפחה.
אבל כיוון שמסתכלים על שווי הקניה של הדירה, ולא על השווי הנוכחי – 2,000,000 ₪, הזוג יקח כרגע הלוואה בגרייס מלא לשנה על יתרת התשלום לקבלן, הדירה תרשם על שמם.
במצב כזה, הבנק יתייחס לשווי האמיתי של הנכס, ויקחו הלוואה אחת שתכסה את כל התחייבויות שלהם והם ירדו מהחזר חודשי של כ 13,000 ₪ להחזר חודשי של כ 6500 שח!
ככה, גם הדירה נרשמת על שמם, הם נקיים מחובות למשפחה ולבנק, מחזיקים משכנתא סבירה של כ 900,000 שח שתשולם במשך תקופה ארוכה (ועם ירידת הריבית הצפויה, ימחזרו וישלמו פחות) וגם ההחזר החודשי מאפשר להם לחיות נורמלי.

שיתוף

עוד מאמרים אשר עשויים לעניין אותך

איך לטייב את ההצעה ללקוחות על דילים של 10-90 או 20-80 ודומיהם?

איך לטייב את ההצעה ללקוחות על דילים של 10-90 או 20-80 ודומיהם? כיום לאור הריבית הגבוהה, הרבה קבלנים מציעים עסקאות קניה ללקוחות שבהם הם נדרשים לשלם עכשיו  רק חלק ממחיר הדירה, לרוב זה נע בין 5%-20% ואת היתרה, הלא צמודה, בעוד 3 שנים. נקח דוגמה ללקוח, שקונה דירה חדשה ב

לקריאה נוספת »

אחוז מימון בעסקת נדל"ן

אחוז המימון בקניית נכס מתייחס לחלק ממחיר הרכישה של הנכס אותו אתם מתכננים לממן באמצעות הלוואה או משכנתא. זה מכונה בדרך כלל יחס הלוואה לערך (LTV) והוא מבוטא באחוזים. אחוז המימון יהיה תלוי בגורמים שונים, לרבות: בדרך כלל, המלווים מעדיפים שלקונים יהיה אחוז מימון נמוך יותר, מכיוון שהוא מפחית את

לקריאה נוספת »

דירוג אשראי

כיום לכל אדם יש ציון כלכלי אישי. כל גורמי המימון מתייחסים לדירוג האשראי ולפי זה נקבע האם לקוח יקבל/לא יקבל אשראי ו/או משכנתא ואם כן, מה תהיה רמת הריבית על האשראי.ככול שדירוג האשראי גבוה יותר, רמת הסיכון להלוואה יורדת וממילא הריבית שיקבל על ההלוואה תהיה אטרקטיבית יותר.טווח דירוגי אשראי:0-320 נמוך

לקריאה נוספת »

יצירת קשר