מטר פתרונות פיננסים

דוגמה לפתרון מימון לעסקת נדל"ן

זוג + 3, זכו בדירת 3 חדרים במחיר למשתכן במשרת ציון. במחיר של 1,030,000 ₪. לזוג היה הון עצמי לשלם את ה 10% הנדרשים. האשה עצמאית בתחום של הקוסמטיקה, מרוויחה יפה. הבעיה היא עם הבעל… הבחור למרות ואולי בגלל גילו הצעיר, הקים חברה, השותף שלו עקץ אותו והוא היה לפני פשיטת רגל – מציאות שאף בנק לא יתן לו משכנתא. מה עושים??
כאן התגייסה המשפחה והזוג הצליח לגייס ממנה, 700,000 ₪, חלקן באמצעות הלוואות עזרה לבני משפחה שארגנו להם דרך משכנתא על הדירות שלהם. ועוד הלוואת סולו של 130,000 ₪ שהאשה לקחה מחשבון הבנק שלה. הזוג "נחנק" חודשית מהחזר ההלואות לבנק ולמשפחה ורוצה הסדיר את המצב שלו.
הבעל הצליח לסלק את חובותיו, הגיע להפטר מול הבנקים (ניצל פשיטת רגל) והתחיל לעבוד כשכיר. עדיין הבנקים בקשו להמתין חצי שנה, עד שהסכימו להסתכל עליו.
יש להם עכשיו יתרה לשלם של כ 100,000 ₪ ועוד החזר למשפחה ולבנק.
הפתרון – משכנתא מהבנק + הלוואה לכל מטרה להחזרים למשפחה.
אבל כיוון שמסתכלים על שווי הקניה של הדירה, ולא על השווי הנוכחי – 2,000,000 ₪, הזוג יקח כרגע הלוואה בגרייס מלא לשנה על יתרת התשלום לקבלן, הדירה תרשם על שמם.
במצב כזה, הבנק יתייחס לשווי האמיתי של הנכס, ויקחו הלוואה אחת שתכסה את כל התחייבויות שלהם והם ירדו מהחזר חודשי של כ 13,000 ₪ להחזר חודשי של כ 6500 שח!
ככה, גם הדירה נרשמת על שמם, הם נקיים מחובות למשפחה ולבנק, מחזיקים משכנתא סבירה של כ 900,000 שח שתשולם במשך תקופה ארוכה (ועם ירידת הריבית הצפויה, ימחזרו וישלמו פחות) וגם ההחזר החודשי מאפשר להם לחיות נורמלי.

שיתוף

עוד מאמרים אשר עשויים לעניין אותך

דו"ח ריכוז נתוני אשראי של בנק ישראל

בנק ישראל התחיל לאסוף נתוני אשראי החל משנת 2018. דו"ח ריכוז נתוני אשראי מרכז את כלל הפעילות הפיננסית המוכרת – חשבונות בנק, הלוואות, צ'קים, הוראות קבע, מימון חוץ בנקאי וכו'. מהדו"ח ניתן ללמוד איך הלקוח מתנהל, האם היו לו חזרות צ'קים/הוראות קבע, מה סטטוס ההלוואות שלו ואיך הוא מתנהל איתם.היום,

לקריאה נוספת »

הלוואות בתנאים מועדפים לנכי צה"ל

לצערינו, עם מלחמת חרבות ברזל, נוספו אלפי נכים שנפצעו במלחמה הנוכחית. מעבר לתפילות לשלומם ובריאותם, חשוב להכיר שיש כאן אופציה מימונית משמעותית. המדינה באמצעות משרד הבטחון, מעמידה לנכי צה"ל ההלוואה מסובסדת כך שהלקוח משלם ריבית נמוכה יחסית (היום 4.5%) והמדינה משלימה לבנק עוד סכום מסויים. ההלוואות ניתנו באמצעות הבנק הבינלאומי

לקריאה נוספת »

השקעה מגובה בנדל"ן – BTB

יש לך כסף פנוי ומעוניין לקבל עליו תשואה מובטחת? ישנה אפשרות לקבל תשואה נטו של בין 6.2% – עד ל 6.4 % שנתית. ההשקעה הכספית מבוזרת להורדת הסיכון ומגובה בנדל"ן. סכום מינימאלי להשקעה – 5000 ש"ח. ההשקעה נעשית דרכנו בחברת BTB  – חברת המימון המובילה בישראל כיום  https://www.btbisrael.co.il/ התשואה משקפת

לקריאה נוספת »

השקעות מימון מומלצות – חברת קרדיטים

יש לך כסף פנוי? התשואות שהבנקים מציעים היום, די נמוכות וכמעט זהות לקצב עליית האינפלציה, כך שריאלית, הכסף שוכב בבנק ולא מייצר הכנסה. אנו ממליצים להשקיע בחברת "קרדיטים" https://www.crediteam.co.il/ ולקבל תשואה של 9% על הכסף (לפני מס). סכום מינימום להשקעה – 1,000,000 שח. ההשקעה מגובה בהתחייבות פיננסית מחברת "מכלול". צור

לקריאה נוספת »

יצירת קשר