קישור לאתרי מידע בתחום הנדל"ן

"הזהב החדש" היום הוא המידע. אם בעבר, על מנת לקבל החלטה היכן לרכוש דירה או על מנת להבין איזה ריביות קיימות היום בשוק המשכנתאות, הצטרכנו לכתת את רגלינו ולהגיע פיסית למקורות המידע, ובחלק מהמקרים, גם נדרשנו לפעמים להפעיל קשרים כדי לקבל את המידע הזה, כיום, המציאות שונה לחלוטין. כל המידע נמצא היום ברשת ונגיש לכל!

נפרוס בפניכם, מס' אתרים שיכולים לסייע לכם לברר מידע פיננסי ונדל"ני הקשור בלקיחה/מחזור משכנתא באזור הרלוונטי לגביכם:

אתר מדל"ןhttps://www.madlan.co.il/ אתר שמכיל בתוכו מידע רב בנוגע לקניה והשכרה דירות באזורים רלוונטים. באתר יש מידע לגבי רמות מחיר/ מגמות של רמות המחיר/ דירות למכירה ולהשכרה ועוד. אתר מאוד נגיש עם מידע מאוד רלוונטי.

אתר רשות מקרקעי ישראל – רמ"יhttps://land.gov.il/ באתר ניתן לראות תב"עות (תוכנית בנין עיר) של האזור בו אנו מתכננים לרכוש נכס וניתן לדוגמה להבין מהם זכויות הבניה בנכס המדובר וכן ניתן לראות תמ"מ ותמ"א (תוכניות מתאר מחוזיות ותוכנית מתאר ארציות) שבו ניתן ללמוד האם באזור הנכס המדובר מתוכנן פיתוח עתידי משמעותי, כגון רכבת, מחלף או פרוייקטי בניה גדולים, דבר שיכול להעלות או להוריד את מחיר הנכס המדובר ולא פחות חשוב מכך, דבר שיכול להשפיע על איכות החיים בסביבת הנכס בהיבטי רעש, זיהום או לחילופין פארקים וכד'.

הפורטל הגיאוגרפי הלאומי https://www.govmap.gov.il/ באתר זה ניתן לראות תב"עות ותצ"אות בכל הארץ. ניתן לראות רחובות ספיציפיים עם אלמנטים שנמצאים באים כגיון – מבני ציבור, תחנות הסעה, אנטנות סלולריות וכד'

תוכנות GIS – קיימם בעיקר בערים גדולות כדוגמת ירושלים ות"א ובו ניתן לראות נתונים על אזור הנכס, גוש חלקה, זכויות בניה ועוד.

 

 

 

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *