קישור לאתרים פיננסיים

בבואנו לבחון זכאות למשכנתא, אנו נדרשים להכיר מושגים מעולם הפיננסיים. אמנם, מומלץ ביותר לגשת לתהליך עם יועץ משכנתאות מוסמך ומנוסה, אבל מאוד כדאי להכיר את המושגים הפיננסיים. ככול שהמידע הפיננסי יהיה מוכר ומובן, כך תהליך לקיחת המשכנתא או מחזור המשכנתא יהיה יותר פשוט ואף יוכל להיות חסכוני יותר.

להלן קישורים לאתרים פיננסיים רלוונטים:

התנהלות פיננסית אישית: כיום, בשונה מהעבר, לכל אדם עם בישראל יש "ת.ז. זהות בנקאית" הכוונה היא, שמערכת הבנקאות מרכזת את כלל הפעילות הפיננסית של כל אחד מאיתנו, ונותנת לו ציון פיננסי. גובה הציון יקבע האם אותו אדם יקבל אשראי ו/או משכנתא ובאיזה תנאים, כלומר באיזו ריבית ולאיזו תקופה הבנקים יסכימו לתת לו הלוואה מסחרית או משכנתא. התנהלות פיננסית נכונה – ללא החזרי צ'קים עיקולים בחשבון, החזרת הוראות קבע, רישום בהוצאה לפועל וכד' – יעלה את הציון הפיננסי. הקישור לקבלת דו"ח נתונים אישיים מבנק ישראל: https://portal.creditdata.org.il/portal-ashrai-app/

בנק ישראל – טבלת ממוצע ריביות משכנתא:

בנק ישראל מפרסם מידי חודש את ממוצע הריביות הניתנות בבנקים למשכנתאות בישראל לפי הסופים השונים. חשוב להתעדכן ברמת הריביות הקיימת ע"מ לקבל מושג כללי על גובה וסוג הריבית הניתנת לתקופות ההלוואה השונות.

ריביות קבועות צמודות למדד: https://www.boi.org.il/he/BankingSupervision/Data/Pages/mortgagee.aspx

ריביות קבועות לא צמודות למדד: https://www.boi.org.il/he/BankingSupervision/Data/Pages/MorgageRate.aspx

מחשבון משכנתא:

בכל אתר של בנק, ניתן היום לעשות חישוב בסיסי להלוואה ולקבל מושג על גובה ההחזר החודשי, אחוז מימון משווי הנכס וסכום משכנתא מבוקש. להלן קישור למחשבון משכנתא בבנקים השונים. (ניתן לחילופין לחפש גם בגוגל "מחשבון משכנתא":

בנק פועלים: https://www.poalimsites.co.il/home/calc/index.html

בנק לאומי: https://apps.blms.co.il/blms.net/extCalc/

בנק מזרחי טפחות: https://www.mizrahi-tefahot.co.il/mortgages/calculator/

בנק דיסקונט: https://www.discountbank.co.il/DB/private/credit/mortgage/mortgage-calculator

הבנק הבינלאומי: https://www.fibi.co.il/wps/portal/FibiMenu/Marketing/Private/Loansandmortgages/Mortgages/Calculators

איתור חשבון בנק מוגבל:

בנק ישראל, מאפשר היום, ע"י בדיקה פשוטה לבדוק האם חשבון בנק כלשהו מוגבל. אם אנחנו רוצים לקנות / למכור / לשכור /להשכיר נכס, כדאי לבדוק שמי שאיתו אנו מעוניינים לעשות עסקים, אין חשבון מוגבל. צריך לקבל ממנו דוגמה של צ'ק שבו מופיע – מספר חשבון הבנק, מס' הסניף וקוד הבנק ומיד מקבלים תשובה האם החשבון מוגבל או לא. להלן הקישור: https://www.boi.org.il/he/ConsumerInformation/RestrictedAccountsAndCustomers/Pages/Default.aspx

13 Comments

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *